محصول به سبد خرید اضافه شد
0

بهترین روش آموزش ریاضی به کودکان

تاریخ: 25 خرداد 1402
بازدید: 315
بهترین روش آموزش ریاضی به کودکان

بهترین روش آموزش ریاضی به کودکان

  1. بازی‌های تعاملی: بازی‌هایی که مفاهیم ریاضی را به کودکان آموزش می‌دهند و در عین حال سرگرم‌کننده هستند، بسیار مؤثر هستند. می‌توانید از اسباب‌بازی‌ها، پازل‌ها، بازی‌های بر روی تخته سیاه و فعالیت‌های چند رسانه‌ای استفاده کنید.
  2. استفاده از مثال‌های واقعی: کودکان بهتر می‌توانند مفاهیم ریاضی را درک کنند و به خاطر بسپارند وقتی که به مثال‌های واقعی در زندگی روزمره خود برخورد می‌کنند. برای مثال، می‌توانید از مفاهیم ریاضی در مواجهه با خرید و فروش، مسائل پول، اندازه‌گیری‌ها و شمارش‌ها استفاده کنید.
  3. استفاده از تصاویر و نمودارها: استفاده از تصاویر و نمودارها می‌تواند به کودکان کمک کند تا مفاهیم ریاضی را بهتر درک کنند. از نمودارها و نمایش تصویری برای نمایش الگوها، روابط میان اشیاء و مسائل هندسی استفاده کنید.
  4. استفاده از روش‌های چندحسی: کودکان ممکن است به وسیله استفاده همزمان از چند حس، بهتر بتوانند مفاهیم ریاضی را فهمید. برای مثال، می‌توانید با استفاده از اشیاء تندیس‌ها را بسازید و به کودکان اجازه دهید آن‌ها را لمس و حرکت دهند.
  5. توجه به فرایند حل مسئله: در آموزش ریاضی به کودکان، تاکید بر فرایند حل مسئله و نه فقط دریافت نتیجه مهم است. تشویق کودک به استفاده از منطق و تفکر منطقی در حل مسائل ریاضی، بهبود توانایی‌های ذهنی و ریاضی آنها را تسهیل می‌کند.

در کل، بهتر است در آموزش ریاضی به کودکان از روش‌های تنوع‌بخش و تعاملی استفاده کنید تا علاقه آنها به یادگیری ریاضی رشد کند.

 

محصولات پیشنهادی:

بهترین بازی آموزش الفبای فارسی برای کودکان

خرید کتاب تاکستانه پیش دبستانی

کتاب کار تابستانه کاکتوس اول ابتدایی (ورودی به دوم) – شامل تمامی دروس

بازی فکری پازل چوبی برای کودکان

 

 

 

 

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید.

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی شاد یار آمور، مرکز خرید انواع کتاب کمک درسی، کتاب های کمک آموزشی مقطع ابتدایی، پیک های هفتگی و آزمون های ماهانه مطابق با کتاب درسی جهت آشنایی بیشتر با سوالات و تمرین ها، آموزش به شیوه مهارت محوری مطابق با هر درس در مجموع اول تا ششم «مشق زندگی» ،آموزش نکات کلیدی فارسی و ریاضی با تخته های وایت برد، کتاب های تخصصی کار وتمرین ریاضی ،فارسی،علوم برای هر پایه، توجه به خط دانش آموزان با آخرین تغییرات رسم‌الخط آموزش و پرورش | شاد یار آموز توجه ویژه ای نیز به جشن های مناسبتی مدارس داشته و هدایا کاربردی و هدفمندی را درنظر گرفته.

لحظه به لحظه آموزش را با افتخار در کنار شما هستیم شاد یار آموز


تمامی حقوق این سایت متعلق به شاد یار آموز می باشد. طراحی و اجراء توسط شاد یار آموز
Copyright © 2020 ShadYarAmooz